AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomieszczenie dla myszy berberyjskich
Autor Wiadomość
allah
Gość
Wysłany: 2007-02-04, 23:12   

Czy klatka z http://www.inter-zoo.com.pl/s/gryzonie.php# numer g006 jest odpowiednia dla myszy? Jestem pocz?tkuj?cy, a chce zacz?? z wysokiego szczebla - myszy berberyjskich, to czy ta klatka jest dla nich odpowiednia? Co mi radzicie ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 23:29   
   Myszy: tak


Dla berberów to raczej terrarium... i to spore - a pisz?c spore mam na my?li na praaaawd? spore... :P
 
 
 
allah
Gość
Wysłany: 2007-02-04, 23:31   

Naprawde spore? 60 l ? Wieksze? A jak nei berbery, to jakie myszki? PS: Musz? by? jako? inne ni? reszta myszy, zachowaniem albo wygl?dem :)
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-04, 23:34   
   Myszy: tak


Poczytaj tu: http://myszy.net/gatunki8.htm

Z tego co wiem, to s? raczej ma?o oswajalne zwierz?ta. Nie wypu?cisz ich na dom ?eby sobie pobiega?y, wszystko musz? "za?atwi?" w terrarium. Wi?c musi by? troch? przestrzeni do wybiegania. Zastanów si? czy chcesz takie dzikusy do obserwacji, które b?da p?oszy? is? od byle czego czy bardziej zwierz?tko do zaprzyja?nienia. :)

Minimum dla dwóch osobników (jednego si? nie hoduje) 80 x 40 x 40, czyli akwa 128 litrów.
 
 
 
allah
Gość
Wysłany: 2007-02-05, 08:20   

A je?li powiem ?e mam g006 interzoo po szczurze w spadku, to co mi do ?rodka polecicie?
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-02-05, 08:27   

Myszki berberyjskie s? ?liczne, no ale to dzikuski. I to jakie skoczne:)
S? jeszcze myszy kolczaste, ale one te? si? raczej nie oswajaj?, no i do tego s? wi?ksze, wi?c potrzebuj? jeszcze wi?kszego pomieszczenia.

Je?eli nie chcesz "zwyk?ych" myszy to mo?e myszoskoczki? Od myszy ró?ni? si? tym, ?e "nie prowadz? nocnego trybu ?ycia, lecz s? aktywne zarówno w dzie? jak i w nocy, robi?c sobie krótkie drzemki" (cytat ze strony http://gerbile.pl/ któr? Ci polecam je?eli chcesz pozna? myszoskoczki).

Klatka g006 moim zdaniem ma p?ytk? kuwet?. Z do?wiadczenia radz?, aby? przy wyborze zwraca? uwag? czy dana klatka ma g??bok? kuwet?. Im g??bsza, tym mniej "?mieci" poza klatk?.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-02-05, 08:44   

Trzyma?e? szczurka w G006? Pogratulowa? :? :| . Emielcia, ja mam G008 i jako? nie widz? ?mieci poza klatk? :P . Nie wszystkie myszy wyrzucaj? poza klatk?, cho? myszoskoczki owszem. Poza tym nie wszystkim tak bardzo przeszkadza to, ?e zwierzaki wyrzucaj? ?ció?k?. Tak? maj? natur?, i trzeba to zaakceptowa?, a nam przecie? nie zaszkodzi sprz?ta? co jaki? czas/codziennie ?ció?k?. To kilka machni?? miot??. Kup myszki, one s? super :) . I niekoniecznie musz? chodzi? tylko w nocy, moje cz?sto po po?udniu wychodzi?y i jad?y, a Makelysek jeszcze o 10 rano chodzi po ca?ej klatce :lol: .
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-05, 09:37   
   Myszy: tak


Bundz mi w?a?nie ha?asuje sprz?tankiem - wi?c nie ?pi... ;)
EDIT: Teraz ciamka.

Na wyrzucanie ?ció?ki mo?na zaradzi? k?ad?c klat? na jakiej? p?ytce czy materiale. Mo?na wyj?? spod klatki i wyrzuci? "zawarto??". No chyba, ?e nie ma przestrzeni na oko?o klatki. Ja mam jeszcze taki fatki "r?czny" odkurzaczyk. Bierze si?, w??cza, ?migie i ju? po k?opocie... :D (Ale to ?adko, bo Bundz ma ?wirek, a chom Dun?, wi?c najcz??ciej jedzenie lata.)

GRIM II wymiary [d?/szer/wys]: 370 x 250 x 385


Do tej klatki nadaj? si? z myszek tylko labki raczej. I to na pocz?tku trzeba by zabezpieczy? siatk? - jak b?d? m?ode i dzikie b?d? ucieka?.

Jak nie to pozostaj? Ci w?a?ciwie tylko gerbile i chomik syryjski. Wi?kszo?? zwierz?t wymaga sporej klatki.
 
 
 
allah
Gość
Wysłany: 2007-02-05, 11:29   

Mam rozumie? ?e zgrzeszy?em trzymaj?c w tym szczura?
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2007-02-05, 11:31   

Tak, bo to jest o wiele za ma?e. Na dodatek szczury s? stadne. Ale to forum mysie, nie szczurze, wi?c koniec OFFa. Na które zwierz? si? zdecydowa?e???

Tu jest kalkulator mówi?cy jaka klatka jest odpowiednia dla jakiej liczby szczurów: http://www.fancy-rats.co....cagecalculator/
Nawet jakby dla klatka mia?? szeroko?? 30, 5 cm i tak by?a by za ma?a dla jednego szczura. Przydatne urz?dzenie na przysz?o??... ;)
KAT
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-02-05, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-02-05, 11:51   

KAT napisał/a:

GRIM II wymiary [d?/szer/wys]: 370 x 250 x 385
[...]
Jak nie to pozostaj? Ci w?a?ciwie tylko gerbile i chomik syryjski. Wi?kszo?? zwierz?t wymaga sporej klatki.


KAT, wyobra?asz sobie w takiej klatce oko?o 15-to centymetrowego doros?ego chomika syryjskiego? Przecie? nie zrobi w tej klatce wi?cej ni? 2 kroki. Zreszt? jak mo?na by?o szczura w tym trzyma?.

Osobi?cie uwa?am, ?e klatka takich rozmiarów to chyba tylko dla tych malutkich chomików roborowskiego czy myszy japonek, jednak niestety maj? odrobinke za du?e odst?py mi?dzy szczebelkami, mi?dzy którymi móg?by przej?? (tak w ogóle to dlaczego producenci wymy?laj? takie absurdy :zdziwko: ma?a klatka z nieodpowiednimi odst?pami)

BTW allah, mo?e si? zarejestrujesz na forum.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-05, 11:58   
   Myszy: tak


Emielcia napisał/a:
KAT, wyobra?asz sobie w takiej klatce oko?o 15-to centymetrowego doros?ego chomika syryjskiego?

No, mo?e i masz racj?, ?e nie bardzo (mia?am napisa? chomik, ale pomy?la?am, ?e przecie? nie roborek - wci?? zapominam jakie syryjki wielkie).
Wi?szo?? osób ci?nie syryjki w klatkach wielko?ci Myszki kwadratowej...
EDIT: No fakt, dla syryjka minimum 40, 5 dm3, a ta ma 35, 6 dm3.
Na stronie gerbilowej jest napisane, ?e dla pary gerbili 30 dm3 (wow, ma?o - gerbile wydaj? si? du?e i masywne), ale poleca terrarium.
Myszy s? drobniejsze. Trzyma si? je po dwie w Myszce kwadratowej, czyli wpada minimalnie po 12 dm3 na osobnika (nie pojedy?czo oczywi?cie).

Emielcia napisał/a:
malutkich chomików roborowskiego

No, w?a?nie roborki nie bardzo do jakikolwiek klatek si? nadaj?, tylko do terrariów. D?ungar pr?dzej, ale te? przejdzie.

W?a?ciwie klatka do nieczego... Tylko na wcisk.

Emielcia napisał/a:
tak w ogóle to dlaczego producenci wymy?laj? takie absurdy :zdziwko: ma?a klatka z nieodpowiednimi odst?pami

Bo si? standardy zmieniaj?. Tak samo jak z rybkami. Kiedy? mówiono o 8 neonkach w 25 l, teraz ju? w 45 l.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-02-05, 17:16   

allah napisał/a:
Mam rozumie? ?e zgrzeszy?em trzymaj?c w tym szczura?


I to bardzo :shock:

KAT napisał/a:
No fakt, dla syryjka minimum 40, 5 dm3, a ta ma 35, 6 dm3.
Na stronie gerbilowej jest napisane, ?e dla pary gerbili 30 dm3 (wow, ma?o - gerbile wydaj? si? du?e i masywne), ale poleca terrarium.


Mi si? nie podoba to podawanie minimalnej obj?to?ci akwa/klatki/terarium.
Wg mnie wazniejsza jest powierzchnia "podstawy" powierzchni zyciowej zwierzaka... bo przeciez klatka mo?e mie? maciupk? kuwete, ale by? wysoka (np. jak dla ptaków) i niby spe?niac wymagania obj?to?ci, no a zwierzak nie b?dzie móg? si? swobodnie obruci? itp.

KAT napisał/a:
W?a?ciwie klatka do nieczego... Tylko na wcisk.

Zgadzam si?

KAT napisał/a:
Bo si? standardy zmieniaj?.

I ca?e szcz?scie :-)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-05, 17:31   
   Myszy: tak


Emielcia napisał/a:
I ca?e szcz?scie :-)

Ale na nie?cz??cie producenci nie id? za tym... :P No, nie wszyscy.

Emielcia napisał/a:
Mi si? nie podoba to podawanie minimalnej obj?to?ci akwa/klatki/terarium.

Tak plus/minus mówi?, dla ogólnego wra?enia. Jedna liczba wi?ksze poj?cie daje jak d?xszerxwys w tym przypadku, tzn. co do skali wielko?ci. Wida? ró?nic? jak si? powie, ?e ta klatka ma 35 dm3, a szczurza powinna mie? minimalnie z 60-pare.

Tak minimalnie to mo?na powiedzie? dla ogólnego poj?cia (du?a, ?rednia, ma?a), bo przecie? to nie wszystko. Liczy si? te? czy s? zabawki, ile, jakie, no i na ile zwierzak wychodzi z klatki.

No i to jest to minimum, bo wiadomo, ?e lepiej mie? luuuzik.. :) Zw?aszcza fani gryzaków chc? im da? jak najwi?cej swobody. Wiadomo, ?e im wi?ksza klatka tym lepsza.

OFFuj?c: A twoje samiczki mieszkaj? w akwa (ile l)? Czy jako? w wi?kszej ilo?ci pomieszcze??
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-02-05, 17:58   

Co do tematu to myszy berberyjskie to istne dzikuski trzeba sie troche pomeczyc zeby je oswoic ;) Chociaz nie s?ysza?am zeby ktos mial badz oswoil ;)
Co do klatki to spora fakt musi byc ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT