AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
?wierkanie/?wiergotanie
Autor Wiadomość
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-09, 17:43   
   Myszy: Malutka, Gruba


hm...wiecie co? moja mysz ?wierka tak co chwilk?. ta, która by?a chora i dosta?a ivermektyn?. dwie dawki. od czasu leczenia min??y ponad 2 tygodnie. ma?a sta?a si? aktywna, je pije, w?druje.
by?am u 3 wetów i u 3 mówi?am o ci?g?ym ?wierkaniu. mowili ze to nic z?ego

u mojej Zigzi to bardziej brzmi jak chichot chochlika a nie ?wiergot. kiedy? klatka sta?a za mn?, by?a cisza w domu wieczorem i Zigzi "zachichota?a" tak g?o?no, ?e strasznie mnie wystraszy?a.
Ostatnio zmieniony przez Betbet 2010-01-09, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-09, 17:49   

To nie jest normalne ?e ?wierka, musi mie? problemy z drogami oddechowymi. Jest to napisane w tym temacie :wink:
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-09, 18:35   
   Myszy: Malutka, Gruba


wiem, czyta?am, nie zmienia to faktu, ?e ?wierka od pocz?tku swojego istnienia i 3 weterynarzy nie pomog?o tzn nie próbowa?o, twierdz?c, ?e to nic
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-09, 18:58   

od urodzenia ?wierka? nie wiem u jakich by?a? ale weterynarze w wi?kszo?ci si? nie znaj?
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-09, 19:00   
   Myszy: Malutka, Gruba


cwierka od czasu kiedy ktos ja przytargal do siebie z zoologicznego. pytalam. byla malusia wtedy. gdy ja j? odbiera?am (po roku bycia u kogo?) dalej chichota?a.
chichocze zw?aszcza gdy jest czym? zainteresowana, albo gdy j? wo?am
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-01-10, 18:59   

Mo?e to by? wada wrodzona.
Problem z drogami oddechowymi to nie rzadko?? u myszy z zoologa.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
DiamondYumiko 
Szara myszka
Nyaaan~ :3


Wiek: 28
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-05-27, 16:58   
   Myszy: Francis , Piyu [*] i Kud?aty bez imienia


Sorry za odkopanie , ale jedna z moich myszek - panienka jest u mnie od wczoraj i co jaki? czas ?wierka , czasem te? sobie pisknie , a siedzi spokojnie i ?adna krzywda jej si? nie dzieje . To ?piewanie wzros?o gdy od??czy?am j? od brata . Mo?e za nim t?skni ?
_________________
Marzy mi si? bia?a i "niebieska" mysia <3 .
<:3o~
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-27, 17:06   

DiamondYumiko, jak t?skni?! Nawet je?li t?skni to przecie? ich nie po??czysz.
Je?li ?wierka to id? do weterynarza, bo to nie przelewki. A to
DiamondYumiko napisał/a:
czasem te? sobie pisknie
pewnie mylisz z kichaniem - ma?e tak w?a?nie kichaj?, ?e to pisk przypomina. Ma pewnie problem z drogami oddechowymi i st?d te d?wi?ki.
We? myszy do transporterków i niech je obie obejrzy lekarz. Zreszt? cud by by?o jakby by?y zdrowe ... jak to myszy z zoologa. (Tak, wiem, dosta?a? od kole?anki, która mia?a samiczk? z gratisem.)
Daj im do poide?ek troszk? vibowitu dla dzieci (waniliowy pij? do?? ch?tnie), ale najlepiej id? z nimi do lekarza, ?eby sprawdzi? czy wszystko jest w porz?dku (oczywi?cie takiego, który si? zna na ma?ych gryzoniach).
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
DiamondYumiko 
Szara myszka
Nyaaan~ :3


Wiek: 28
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-05-27, 17:17   
   Myszy: Francis , Piyu [*] i Kud?aty bez imienia


Zauwa?y?am , ?e jak mam j? na r?kach to kiedy siedz? ona pcha mi si? mi?dzy brzuch a razie i cichutko le?y , a jak odsun? r?k? to znowu piska itd. Aktualnie w?adowa?am i si? mi?dzy szyj? , a arafatk? i jest cichutko .
Powiadasz vibowit ? Malce nie umiej? pi? z poide?ka i s? na razie na etapie - Ja nie wiem co to jest , ale lepiej tego nie dotyka? , bo jeszcze mnie zje . My?lisz , ?e jak b?dzie w miseczce to b?dzie okej ?
_________________
Marzy mi si? bia?a i "niebieska" mysia <3 .
<:3o~
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-27, 17:23   

DiamondYumiko napisał/a:
My?lisz , ?e jak b?dzie w miseczce to b?dzie okej ?
tak, tylko male?k? szczypt? i rozpu?? dok?adnie. I raczej w dwóch osobnych miseczkach w dwóch osobnych klatkach bo to dwie ró?ne p?cie :wink: A do poide?ek ich przekonuj - bardzo szybko si? naucz? pi? - jest gdzie? temat na forum, poszukaj.
A co do weta - lepiej id? czy tak czy siak - niech obejrzy myszy i sprawdzi, czy jest z nimi ok. Zw?aszcza, ?e je?li to faktycznie problemy z drogami oddechowymi to skoro by?y razem druga mysz mo?e by? zara?ona.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-05-27, 18:32   

DiamondYumiko napisał/a:
Z tym to na razie mo?e by? problem , bo i tak s? ma?e problemy finansowe w domu

Nie pisz tak w obecno?ci sta?ych bywalców :D odpisz? za nich: Masz zwierze - musisz by? za nie odpowiedzialna i liczy? si? z tym, ?e czasami b?d? kosztowa?... W dodatku to nie jest pies, ?eby? zap?aci?a fortun? ;) Za myszk? p?aci si? ma?e pieni?dze, od 0z? do 15-20z? zazwyczaj. Nie bagatelizuj sprawy :P Ma?e zwierze potrzebuje znacznie mniej czasu aby powa?nie si? rozchorowa? czy te? opu?ci? ten ?wiat.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
DiamondYumiko 
Szara myszka
Nyaaan~ :3


Wiek: 28
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-05-27, 19:06   
   Myszy: Francis , Piyu [*] i Kud?aty bez imienia


mam vibowit . przepraszam no , ale ulitowa?am si? nad nimi , a ?e to koniec miesi?ca. . . mama proponowa?a mi ju? ostatnie 10z? , ale znalaz?y?my w ko?cu aptek? gdzie by?y na sztuki .
_________________
Marzy mi si? bia?a i "niebieska" mysia <3 .
<:3o~
 
 
Owca 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2010-06-06, 12:52   
   Myszy: Kinia,Fantazja,Male?stwo(?abka) xD


Skoro ju? odkopany to mo?e i ja si? podziel? odg?osami mojej ?aby:http://w688.wrzuta.pl/audio/3jsLfh6dRSq/nagranie__2_ robi tak ju? od ok dwóch miesi?cy (przynajmniej wtedy us?ysza?am) wiec katar odpada.. pyta?am weta czy to mo?e by? infekcja, stwierdzi? ?e nie, ?e mo?liwe ?e ma jakie? problemy neurologiczne... Myszka robi tak po ?nie lub w czasie snu i to nie zawsze :/ (st?d nagranie) poza tym zachowuje si? normalnie... normalnie wykluczaj?c to, ?e z moj? trójk? od czterech miesi?cy walcz? z chorob? skóry (drapanie, stopniowe ?ysienie, pono? ma?o widoczne :/ )... teraz eksperymentujemy z ivermektyn? do pyszczka ;/ (Kinia mia?a pobieran? zeskrobin? z pachwiny, pod narkoza i nic nie wykaza?a..), mo?e kto? si? spotka? z czym? takim?:P
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-06, 13:04   

Owca, to jest raczej gulgotanie i to do?? g?o?ne i nieprzyjemne. Skoro robi tak ju? dwa miesi?ce to najprawdopodobniej jaka? niezaleczona infekcja dróg oddechowych. Przy samych problemach neurologicznych mia?aby te? najprawdopodobniej inne objawy. Mo?liwe, ?e myszka ma zwapnienie w?z?ów ch?onnych w okolicach gard?a i st?d w?a?nie te skrzeki. Albo paso?yty wewn?trzne.
Z chorob? skóry walczysz ju? 4 miesi?ce?! To albo ?le leki dobrane, albo nawracaj?ca grzybica, albo wina pod?o?a lub zabawek! Nie eksperymentuj z ivermektyn?, bo to silny lek - zrób kuracj? normalnie i zmie? ?ció?k?, spal drewniane zabawki, odka? klatk? i otoczenie. A skoro zeskrobina skóry nic nie wykaza?a, to najprawdopodobniej ?le by?a pobrana próba do badania. Swoj? drog? nie zdecydowa?abym si? raczej na narkoz? u myszy...
Maja rada - zrób normaln? kuracj? lekiem przeciw paso?ytniczym i podaj myszom betaglukan, no i oczywi?cie zadbaj o czysto?? (dezynfekcja klatki, spalenie zabawek, których nie da si? odkazi? i zmiana ?ció?ki).
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Owca 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2010-06-06, 13:15   
   Myszy: Kinia,Fantazja,Male?stwo(?abka) xD


Do?ka moje myszy ?yj? w sterylnych warunkach przez te 4 miesi?ce, ?yj? na r?cznikach papierowych, maj? sprz?tane domestosem codziennie :/ zabawek drewnianych nie maj?, maj? rolki po r?cznikach, które te? codziennie wymieniam... wyparzan? miseczk? za ka?dym razem kiedy zmieniam jedzonko... przeczyta?am ju? chyba wszystkie tematy o paso?ytach, trzech wetów stwierdzi?o ?e to paso?yt... na narkoz? zdecydowa?am si? bo mysz jest m?oda a wet, jak zadeklarowa? robi? to cz?sto (usuwanie guzów) czy regularnie kastruje kosztaniczki... a ?e tak d?ugo to trwa?o to zaryzykowa?am :/ podawa?am im tez biostymine, troch? witamin do poide?ka.... ech mnie samej ju? opadaj? r?ce...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT